Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Krampus Kaplice 16.12.2017


Již 6. ročník originální Krampus Show se v Kaplici uskuteční v sobotu 16.12.2017. Jako každý rok se můžete těšit na přehlídku masek démonických stvoření, která budí nejen respekt, ale také hrůzu.

REKORD! DO KAPLICE MÍŘÍ 700 DÉMONICKÝCH BYTOSTÍ!Exkluzivní menu pro návštěvníky


Rozhovor s Markusem Ederem - spoluorganizátor Krampus Kaplice a člen jedné ze skupin

Přinášíme vám rozhovor s Markusem Ederem - spoluorganizátorem Krampus Kaplice a členem skupiny Mühlviertler Schloss Teufeln. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, co si Markus myslí o ochranné ...... celý článek


VIDEO: Reportáž odvysílaná na TV Jéčko

Reportáž premiérově odvysílaná 23.11.2017 na TV Jéčko... celý článek


Krampus Kaplice 2017 už 16. prosince!

6. ročník originální show se blíží! 16. prosince projde jihočeskou Kaplicí rekordních 700 démonických bytostí - Krampusů a to z Rakouska, Německa a Itálie.... celý článek


Vstupné a Krampus Kaplice 2017

Rozhovor s Janem Zdeňkem, ředitelem Produkce 1 na téma zavedení vstupného na Krampus show Kaplice... celý článek


... přejít na všechny články

Krampus v Kaplici s tradicí od roku 2012

Kaplice je městem Krampusů od roku 2012, kdy se poprvé uskutečnila show s jediným souborem a několika maskami. Od té doby se zájem Krampus souborů o účinkování i veřejnosti o návštěvu této akce dramaticky zvýšil. Podle odhadů přijelo minulý rok na Krampus Kaplice až třicet tisíc lidí. Kapličtí také v roce 2015 otevřeli Galerii Krampus v podzemí budovy bývalého pivovaru na náměstí, kterou každoročně navštíví tisíce dospělých i dětí. „Každé město chce mít svou chloubu. Něco, co zaujme svou originalitou a výjimečností. Něco co bude potřebným lákadlem nejen pro občany našeho města a regionu, ale bude i cílovým místem na trase českých i zahraničních turistů. Věřím, že Galerie Krampus bude svou ojedinělostí tímto potřebným lákadlem a atraktivním cílovým místem,“ řekl při otevření galerie místostarosta Kaplice Libor Lukš. V Galerii Krampus návštěvníci mají možnost vidět bezprostředně zblízka nejen dokonale zpracované masky a kostýmy, ale také působivou portrétní fotogalerii, kterou pořídili při uplynulých prosincových show „dvorní fotografové“ Petr Odložil a Petr Skřivánek. „Každá maska je vlastně takové umělecké dílo. Masky jsou ručně vyřezávané z lipového nebo borového dřeva a ručně malované. Na každé masce jsou připevněné pravé rohy, především z muflonů, beranů, kamzíků a koz. Kožichy jsou pak šité z pravé kůže horských koz nebo ovcí. Kostým obvykle doplňuje velmi hlučný kravský zvon, který má, podle pověsti, zahánět zlé lidi,“ popsal ředitel Kulturního a informačního centra (KIC) Kaplice Stanislav Trs.

Pořadatelé hledají dobrovolníky pro průvod

Zajištění bezvadné organizace a bezpečnosti průvodu a doprovodu jednotlivých skupin Krampusů je jedním z prioritních úkolů Krampus Kaplice. Organizátoři proto hledají dobrovolníky. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu produkce@krampuskaplice.cz.

Press centrum pro novináře

Pro akreditované novináře bude opět k dispozici press centrum, ve kterém zástupci médií najdou potřebné zázemí během chladných prosincových dnů, občerstvení i klid pro práci během sběru svého pracovního materiálu. K dispozici bude také připojení k internetu a bezprostřední informace od pořadatelů. Všichni novináři, kteří se budou chtít akce zúčastnit, využít služby press centra a dostat se přímo na trať Krampusů, musí být bezpodmínečně předem akreditováni. Jinak se na trať vůbec nedostanou.

O tradici Krampus

Krampus je původně alpské strašidlo, které se objevuje především kolem období Adventu. Jedná se o starověkou tradici, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a do okolních států – Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska. Název Krampus vznikl z rakouského Krampas a znamená něco neživého. V období inkvizice byla dokonce tato tradice zakázána pod hrozbou trestu smrti. Dnes jsou v mnoha rakouských městech a městečcích pořádány tzv. Krampuslaufy, tedy v doslovném překladu „běhy“.

Do Kaplice se Krampus Show dostala poprvé v roce 2012 po úspěšném jednání ředitele Kulturního a informačního centra (KIC) Kaplice Stanislava Trse s rakouskými soubory, v čele s Mühlviertel Schlossteufeln. Od té doby do Kaplice každoročně přijíždí pečlivě koordinované soubory Krampusů před mnohatisícové obecenstvo z domova i ze zahraničí. V roce 2015 přijely do Kaplice čtyři stovky masek démonických bytostí, o rok dříve ještě o stovku méně. V loňském roce bylo v Kaplici možné zhlédnout dokonce 500 masek. Tento rok se počet opět navyšuje! Do Kaplice míří 700 démonických bytostí!


Starověké tradice, která vznikla v rakouských Alpách, se účastní celé rodiny i s malými dětmi. Hlavním cílem každé rodiny či skupiny je představit divákům precizně vyřezané dřevěné a ručně malované masky s pravými rohy, kostýmy z pravé kůže či pekelné vozy.
Během následujících týdnů budeme postupně zveřejňovat podrobné informace o programu a nezbytné informace pro návštěvníky. Hlavní důraz klademe na bezpečnostní pravidla akce, kterou každoročně navštíví tisíce diváků včetně rodin s dětmi. Všechny informace o programu budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách.Předprodej vstupenek zahájen

Vstupenky lze zakoupit v síti TICKETSTREAM včetně cestovních kanceláří ČEDOK, FIRO-tour a www.ticketstream.cz nebo v infocentru v Kaplici (zde pouze do pátku 15.12.2017 do 17:00)

 

Děti do 10 let zdarma!*

Kartička zdravotní pojišťovny bude sloužit jako doklad k prokázání věku dítěte.
*Nevztahuje se pro VIP zónu.

VIP vstupenka obsahuje: místo k sezení na tribuně přímo na náměstí a občerstvení.

POČET VSTUPENEK JE OMEZEN!!

V případě nevyprodání vstupenek v předprodeji, bude možné zakoupit vstupenky na místě a to v hodnotě 300 Kč.

 


 


Mühlvierteler Schlossteufeln


Hlavní Krampus skupina a spoluorganizátor průvodu. Celých 5 let spolupracuje na přípravě Krampus Show v Kaplici a jejich masky je možné, kromě zimního období, vidět ve stálé expozici Galerie Krampus v Kaplici (budova bývalého měšťanského pivovaru).
Podrobnosti o celé skupině a o jejích členech se dozvíte na oficiálním webu
www.muehlviertler-schlossteufeln.net


Upozornění - ochranná známka

Značka KRAMPUS, včetně grafického vyobrazení (loga), jsou registrovanými ochrannými známkami. Jejich užití se řídí platnými zákony ČR. Užívat toto označení v jakýchkoliv materiálech je možné pouze po dohodě s držitelem ochranných známek (Město Kaplice). Město Kaplice automaticky uděluje souhlas s užitím této ochranné známky pro zpravodajská média včetně svých partnerských médií.


Pořadatel