Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení. Více informací zde.

Vstupné a Krampus Kaplice 2017

Rozhovor s Janem Zdeňkem, ředitelem Produkce 1 na téma zavedení vstupného na Krampus show Kaplice


| Datum: 10.11.2017 - 16:01 | Zhlédnuto: 3065x | Krampus Kaplice 2017
Vstupné a Krampus Kaplice 2017

Proč jste zavedli po pěti uplynulých ročnících vstupné?

S myšlenkou zavést vstupné pracujeme už téměř 3 roky. Letos už jsme byli k tomuto kroku donuceni. 
 

Jaké jsou tedy důvody zavedení vstupného?

Důvodů je hned několik. Za prvé musíme mít možnost řídit počet diváků. Je pro nás jako pro organizátory vždy velký problém, když se rozhodne na jedno místo spontánně přijet opravdu velké množství lidí. V minulém roce dopravní policie odhadla počet účastníků na 30 tisíc! To je počet, který centrum Kaplice prostě není schopný pojmout. Jde o parkování, jde o logistiku příjezdu, ale i akci samotnou. Jak z hlediska produkce, tak bezpečnosti.
 

Návštěvníci si na přeplnění kapacity v minulosti stěžovali?

Ano, měli jsme velký počet stížností na to, že lidé uvízli v obrovské koloně před Kaplicí na silnici E55. Někteří hosté až z Ostravy se za Českými Budějovicemi otočili a jeli zpět. Taková skutečnost nás jako organizátory mrzí, ale nedokázali jsme s tím nic udělat. O to hůř, když pak dojde k nějaké nehodě na cestě. Další stížnosti se týkaly toho, že lidé nevidí na průvod nebo na doprovodný program. 
 

Když zavedete vstupné, tak lidé lépe uvidí?

Jistě. Máme propočítanou kapacitu centra města a nepustíme tam více návštěvníků, než kolik bude pro hosty pohodlné. Každý by měl vidět.
 

Jak ale vyřešíte problém s tím, že na náměstí chce být každý a v přilehlých ulicích, kudy prochází průvod, už nikdo být nechce?

Letos jsme změnili kompletně strukturu doprovodného programu. Umělci, divadla pro děti a další interpreti nebudou jen na náměstí, ale pustíme je před začátkem Krampus průvodu do celé trasy. Návštěvník si tedy vybere pohodlné místo kdekoliv po trase a má jistotu, že uvidí kompletní program přímo u něj! A bude se na co koukat! Chceme si interaktivně hrát i s malými dětmi a zpříjemnit jim tak čekání na Krampus průvod.
 

Proč je vstupné právě 200 korun? 

Podrobně jsme propočítali obrovské náklady na organizaci celé akce a toto je minimální poplatek, který má smysl vybírat. Víte, z každé vstupenky odvedeme zásadní peníze na daních a poplatcích za předprodej. Je nutné si uvědomit, že navýšení kapacity ochranky, plotů, turniketů, mobilního odbavení vstupenek na několika místech ve městě. Prodej na místě je velmi drahý.
 

Z čeho jste tedy platili minulé ročníky Krampus show?

První čytři ročníky platilo město Kaplice a sponzoři. 5. ročník jsme platili jako organizátoři akce sami a skončili jsme s prodělkem, který přesahoval šest nul. Akce si na sebe prostě musí minimálně vydělat, jinak není možné ji organizovat ani do budoucna. Jenom kulturní program, multimediální show, organizátoři, ochranka, koordinace parkovišť a v neposlední řadě náklady s Krampusáky se šplhají do astronomické výše. Musíme si uvědomit, že ani ty největší akce jako například brněnské Moto GP se neobejdou bez vstupného, ale mnohdy navíc i štědré podpory kraje, či města. Krampus Kaplice zatím žádnou výraznou finanční podporu nemá... Je to jen na nás. Doufáme, že to naši hosté pochopí a rádi přispějí na tak krásnou a jedinečnou akci jako je Krampus Kaplice, aby mohla pokračovat dál a rozvíjet se.
 

Děti musí platit také?

Děti na Krampus show neplatí. Do deseti let a výšky 135 centimetrů je vstup na akci zdarma. Pokud tedy na příklad dorazí rodina s dvěma malými dětmi, vyjde je kompletní vstupné na 400 korun, což vnímáme jako velmi přátelskou cenu v porovnání s ostatními akcemi podobného rozsahu.
 

Kolik bude stát parkoviště?

Parkoviště je pro návštěvníky akce zcela zdarma. 
 

Jak Produkce 1 spolupracuje na přípravě Krampus show s městem Kaplice?  

Město Kaplice svěřilo od loňského roku produkci Krampus show do rukou společnosti Produkce 1 na dobu pěti  let. Tento vztah ošetřuje platná smlouva. Chápeme, že město není organizací, přizpůsobenou svou strukturou a kapacitními možnostmi k pořádání tak rozsáhlé akce. Proto show pořádá profesionální agentura. Město Kaplice s Produkcí 1 úzce spolupracuje na přípravě, zejména prostřednictvím svého Kulturního a informačního centra (KIC) a nese také některé náklady Krampus show. V přípravném a organizačním týmu jsou někteří zaměstnanci a členové vedení města Kaplice. Veškeré kroky jsou tak s městem Kaplice předem konzultovány a jsou přijímána společná rozhodnutí.


Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články